lang="pl-PL" xml:lang="pl-PL"> Czym czyścić rower | Blog rowerowy IMP Rowery

Czym czyścić rower?Czyszczenie swojego roweru to czynność prosta i powtarzalna. Wszystko sprowadza się do odpowiednich preparatów i minimum wprawy. Jak zająć się swoim sprzętem, żeby nie bać się o żywotność poszczególnych podzespołów? Śpieszymy z odpowiedzią!

jak czyścić rower

blok

Dokładnie wyczyszczony i lśniący rower nie tylko cieszy oko, ale też przyczynia się do długowieczności Twojego roweru. Korzyści są naprawdę duże, zwłaszcza biorąc pod uwagę stosunkowo niewielki wkład pracy czy same koszty. Preparaty potrzebne do prawidłowej pielęgnacji, można kupić za kilkanaście/kilkadziesiąt złotych. Czy to dużo, biorąc pod uwagę to, jak wartościowy może być Twój rower? Naszym zdaniem nie. Dlatego też polecamy sprawdzone produkty, które zostały już solidnie przetestowane.

Pierwszą pomocą w przypadku hamulców, łańcuchów, sprzęgieł czy przekładni, będzie odpowiedni zmywacz. TECHNICAL CARE to świetny wybór i równie dobry stosunek jakości do ceny. Preparat szybko odparowuje i pozostawia przy tym czystą powierzchnię. Do tego nie przewodzi prądu, nie jest żrący i nie pozostawia żadnego osadu. To wszystko w cenie kilkunastu złotych – po prostu warto!

czyszczenie roweru

 

Na zdjęciu: Zmywacz odtłuszczacz TECHNICAL CARE 250ml

Cena: 18,00 zł

Producent: TECHNICAL CARE

Zmywacz odtłuszczacz TECHNICAL CARE

Równie ważne jest dokładne wyczyszczenie łańcucha. Twojej uwagi potrzebuje każde ogniwo, ale po raz kolejny – mamy coś odpowiedniego. Dobrze zaprojektowany przyrząd do czyszczenia łańcucha Finish Line funkcjonuje w oparciu o trzy szczotki, które swobodnie docierają do każdego ogniwa. Sama obudowa posiada specjalny uchwyt przydatny w trakcie czyszczenia, a materiał, z którego przyrząd jest wykonany, jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Takie urządzenie skutecznie usuwa zanieczyszczenia, resztki brudu czy odtłuszczenia. To zdecydowanie wybór dla wymagających.

jak myć rower

Na zdjęciu: Przyrząd do czyszczenia łańcucha Finish Line

Cena: 95,90

Producent: Finish Line

Przyrząd do czyszczenia łańcucha Finish Line

Łańcuch zasługuje na Twoją uwagę. To na nim w dużej mierze opiera się komfort podczas jazdy. Jeśli zależy Ci na płynnej i płynnej pracy Twojego sprzętu, to powinieneś zacząć właśnie od łańcucha i układu napędowego.

blok

Czym myć rower?

Wiele osób decyduje się na myjkę ciśnieniową. To pójście na łatwiznę, ale nie będziemy Ci tutaj robić godzinnego wykładu o tym, jak łatwo wypłukać w ten sposób smar. Ludzie tak robili, robią i niestety będą robić, a przecież można to wszystko załatwić równie skutecznie ze zwykłym wiaderkiem i szmatką. Ciepła woda, dokładne wycieranie i unikanie miejsc nasączonych smarem – może to jest bardziej czasochłonne, ale za to dużo bezpieczniejsze dla Twojego sprzętu.

W przypadku poważniejszych zabrudzeń, warto wspomagać się specjalistycznym mydłem rowerowym. Propozycja od SHIMANO skutecznie zmiękcza zaschnięty brud i jest bezpieczna dla metalu, tworzyw sztucznych czy gumy. Dlatego też mydło można stosować na całym rowerze. To zdecydowanie najlepszy wybór, patrząc na stosunek jakości do ceny.

jak wyczyścić rower

Na zdjęciu: Mydło rowerowe SHIMANO

Cena: 27,00

Producent: SHIMANO

Mydło rowerowe SHIMANO

Sam widzisz, rower wcale nie wymaga ogromnej uwagi. Czyszczenie powinno być raczej lekką rutyną i możesz być pewien, że kiedy już wejdzie w krew, nie będziesz na nic narzekać. Zapomnisz też o myjce ciśnieniowej i szybko niszczących się komponentach.

Dodaj komentarz