lang="pl-PL" xml:lang="pl-PL"> Jak się ubrać na rower zimą? | Blog rowerowy IMP Rowery

Jak się ubrać na rower zimą?Jak powszechnie wiadomo, zima to niewdzięczna pora na rowerowe przejażdżki. Mroźny wiatr i zamarznięte szlaki to tylko część problemów, z którymi trzeba się zmierzyć. Odpowiedni sprzęt znacznie wszystko ułatwia. Wielu zapomina jednak, że właściwa odzież odgrywa równie istotną rolę. Jak się ubrać na rower zimą? Już tłumaczymy!

Ja się ubrać na rower zimą

Otóż to! Odzież! Właściwe ubranie – to klucz do czerpania przyjemności z kolarstwa nawet w najgorszych warunkach! Od czego zacząć polowanie na niezbędną garderobę? Najlepiej od kurtki!

Jaka kurtka na rower zimą?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakt, że zimą widoczność jest mocno ograniczona. Akcesoria odblaskowe będą tutaj wskazane – i to bardzo. Poza tym warto zadbać o podstawy, czyli ochronę przed zimnem i wiatrem. Jeżeli materiał będzie swobodnie oddychał – przełoży się to nie tylko na komfort, ale też higienę podczas jazdy, a to ma znaczenie! Idealnie sprawdzi się tutaj chociażby kurtka od Silvini Softshell Mezzo, która jest stworzona do jazdy w każdych warunkach.

kurtka silvini na zimę

 

Na zdjęciu: Męska kurtka zimowa Silvini Softshell

Cena: 250,00 zł  149,00 zł

Producent: Silvini

Męska kurtka Silvini na zimę

Kolejnym elementem, o którym nie można zapominać są oczywiście spodnie.

Jakie spodnie na rower zimą będą najlepsze?

Tutaj sprawa jest prostsza, co nie oznacza, że można ją bagatelizować. Dlaczego prostsza? Ponieważ wybierając produkty z renomowanych sklepów specjalizujących się w kolarstwie, można dostać odpowiednie produkty. Odpowiednie, czyli jakie? Przede wszystkim elastyczne i oddychające, zapewniające ochronę przed wiatrem i utrzymujące odpowiednią temperaturę ciała. Mile widziane są wszystkie akcesoria odblaskowe i dodatkowe kieszenie. Ciekawym rozwiązaniem może być model od Silvini z membraną.

spodnie rowerowe na zimę

Na zdjęciu: Spodnie na zimę z membraną

Cena: 299,00 zł  228,00 zł

Producent: Silvini

Spodnie na rower na zimę

Mając już kurtkę i spodnie warto pomyśleć o kolejnym elemencie – rękawiczkach!

Jakie rękawiczki na rower zimą? Już mówię!

Są bardziej istotne niż Wam się wydaje! Wbrew powszechnej opinii ich funkcja nie ogranicza się tylko i wyłącznie do ochrony przed zimnem. Są także dobrym zabezpieczeniem przed ewentualnymi upadkami czy odparzeniami. Spocona dłoń na kierownicy może być powodem przykrego incydentu, którego przecież każdy chce uniknąć. Mroźny wiatr to kolejne utrapienie. Na to wszystko jest jedno remedium – odpowiednie rękawiczki! Do gustu mogą wam przypaść zimowe modele Shimano Windstopper Thermal, które zapewniają niesamowity komfort podczas jazdy – nawet w ekstremalnych warunkach.

rękawiczki na zimę Shimano

Na zdjęciu: Rękawiczki na rower na zimę Shimano

Cena: 239,00 zł  191,90 zł

Producent: Shimano

Rękawiczki zimowe ciepłe na rower

Czym uzupełnić zebraną garderobę zimową? Oczywiście butami!

Jakie buty na rower zimą?

Wiele tak naprawdę zależy od tego, jakie szlaki chcecie pokonywać. Szukając czegoś najbardziej uniwersalnego polecam kategorię MTB, ponieważ tam liczy się tylko i wyłącznie najwyższa jakość, a warunki jazdy są najtrudniejsze. Dlatego też warto wybrać buty, które zapewnią maksymalny komfort i wentylację. Udogodnienia takie, jak wkładka CT, wkładka amortyzowana, odpowiednia cholewka czy chociażby kieszeń na sznurowadło powinny być na porządku dziennym! Przy okazji zakupu odpowiednich butów pamiętaj o ochraniaczach na buty – to element wyposażenia który sprawi, że każda jazda będzie przyjemnością. Chyba nie ma nic gorszego, niż zmarznięte, mokre i zlodowaciałe stopy, prawda? W ofercie naszego sklepu znajdziesz kilka modeli ochraniaczy na buty – dobierz rozmiar, kolor i materiał wykonania – to kluczowe, aby dobrać produkt wprost do swoich oczekiwań.

ochraniacze na buty rowerowe zimą

Na zdjęciu: Ochraniacze rowerowe na buty

Cena: 191,00 zł  120,90 zł

Producent: Shimano

Ochraniacze na buty rowerowe Shimano

Teraz już wiesz, jak ważny jest każdy element garderoby rowerzysty – zwłaszcza zimą. Dobry trening to taki, który się odbywa – pamiętaj o tym i zawsze zimą ciepło się ubieraj. Przeziębienie jest teraz najmniej oczekiwanym gościem! Dobierz odzież rowerową zimową, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz