lang="pl-PL" xml:lang="pl-PL"> Jaka stopka do roweru? | Blog rowerowy IMP Rowery

Jaka stopka do roweru?Większość rowerów, które kupujemy, nie jest zwykle wyposażonych w dodatkowe stopki, dzięki, którym w komfortowy sposób możemy je postawić podczas standardowego odpoczynku na trasie. Czy wiesz jaki rodzaj stopki będzie najodpowiedniejszy do Twojego stylu jazdy? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Jaka-stopka-do-roweru

Dobierz stopkę do swojego stylu jazdy

W zależności od zastosowań Twojego roweru i terenu, w jakim nim będziesz jeździł, taki rodzaj podpórek powinieneś użyć. Wszyscy ci, który używają rowerów w celach typowo sportowych, gdzie każda sekunda jest cenna, a dodatkowe obciążenie sprawia, że nasz rower gorzej się prowadzi i wymusza włożenia jeszcze większego wysiłku, szczególnie na długich dystansach, wtedy wiele osób rezygnuje z montażu dodatkowej stópki. W każdym innym wypadku wydaje się ona doskonałym elementem w dużej mierze poprawiającym jakość i komfort pokonywanych kilometrów.

Na zdjęciu Podpórka KELLYS KLS KICKFLIP 018 24″-29″, black
Cena: 64,90 zł
Producent: Kellys

Licznik SIGMA Pure 1 bezprzewodowy

W przypadku rowerów MTB, crossowych i 29er’ów zazwyczaj stosuje się stopki umieszczone przy tylnej osi roweru. Lekka konstrukcja pozwala zachować wciąż stabilność podpory. Dodatkowym, bardzo istotnym czynnikiem stopki umieszczonej w tym miejscu jest fakt, że nie zachodzi do blokady korb w przypadku, gdybyśmy zapomnieli o jej złożeniu. Jest to bardzo istotna cecha, szczególnie w terenie, gdy stabilność jazdy jest zawsze na wagę słota. Należy jednak zwrócić szczególna uwag na dobór odpowiedniej długości takiej stopki, aby odpowiednio utrzymywała nasz rower.

blok

Centralne stopki idealne są do rowerów miejskich

Nieco inna sytuacja występuje przy podporach dla rowerów trekkingowych i miejskich. Te z kolei są zwykle cięższe niż typowo sportowe. Z powodu wyższej masy, należy podeprzeć rower bardziej centralnie, co wyeliminuje ryzyko wywrócenia roweru. Bardzo często obładowane są różnego rodzaju zakupami, czy bagażami na kolejną wyprawę rowerową po Mazurach. Dodatkowe sakwy często nie sprzyjają stawianiu roweru na stopce, szczególnie w sytuacji, gdy parkujemy na miękkim podłożu. Z pomocą jednak przychodzi pomysłowe rozwiązanie – dodatkowa stopka zamocowana na przednim bagażniku typu low rider, która dodaje dodatkowego wsparcia solidnie obciążonego roweru.

Na zdjęciu Podpórka centralna podwójna regulowana aluminiowo/stalowa 24″-28
Cena: 49,50 zł
producent: Kaiwei

Licznik SIGMA Pure 1 bezprzewodowy

Rowery typowo miejskie wyposażone są często w solidną, centralną podporę bardzo przypominającą te wziętych prosto z motocykli. Dzięki niej jesteśmy w stanie sprawnie załadować wszystkie nasze zakupy skompletowane podczas wyjazdu na okoliczny ryneczek warzywny. Naprawdę polecamy, pomimo sporej wagi, jest to idealny dodatek na miejskie przejażdżki, gdzie waga roweru nie ma tak drastycznego znaczenia.

W przypadku rowerów szosowych znacznie rzadziej spotyka się stopki, ponieważ panuje w tym gronie użytkowników estetyka minimalizmu oraz słusznej walki o każdy gram swojego roweru. Dzięki temu, że są niezwykle lekkie, z łatwością można je oprzeć o dowolny słup, czy ławkę w parku. Podpowiemy bardzo ciekawe rozwiązanie, aby jeszcze bardziej ustabilizować parkowanie takiego roweru, jest założenie gumki do włosów na klamkę hamulca. Sprawi to, że rower będzie stał niczym przyklejony do chodnika.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł przypadł Ci do gustu i pomógł wybrać odpowiednią stópkę do rodzaju Twojego roweru.

Dodaj komentarz