lang="pl-PL" xml:lang="pl-PL"> Jaka torba na bagażnik rowerowy? | Blog rowerowy IMP Rowery

Jaka torba na bagażnik rowerowy?Jeżeli jeździsz dużo rowerem, do pracy, na wycieczki, na pewno przydadzą Ci się torby rowerowe. To niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą przewozić na rowerze wszystkie potrzebne rzeczy. Niezależnie od tego, czy planujesz długodystansowe wycieczki, czy jedynie wypady do pracy i na zakupy, torby i sakwy rowerowe przydadzą Ci się w codziennych przejażdżkach.

Sakwy rowerowe, które wybrać?

Sakwy rowerowe to bardzo przydatny sprzęt, który przyda się nie tylko amatorom, ale także profesjonalistom. Przez swoją budowę poprawiają stabilność oraz wygodę jazdy. Jest to nic innego jak torba wyposażona w dwie komory, które umieszcza się po obu stronach bagażnika, w taki sposób, że środek ciężkości jest równomiernie rozłożony. Jednak na co warto zwrócić uwagę, wybierając taką torbę?

  • Materiał – jakość wykonania oraz użyte do produkcji materiały powinny nie pozostawiać złudzeń. Taka torba jest często bardzo intensywnie oraz narażona na warunki atmosferyczne, dlatego materiał powinien być dobrej jakości, żeby uniknąć szybkiego zniszczenia,
  • Wodoszczelność – nieoczekiwany deszcz może przydarzyć się każdemu, szczególnie wybierając się w dłuższe trasy, nie ryzykuj przemoczenia wszystkich rzeczy i lepiej zainwestuj w wodoszczelną torbę, bądź specjalny pokrowiec, który chroni przed wodą,
  • Przegrody – dodatkowe kieszenie potrafią bardzo ułatwić organizację, dzięki nim możesz szybko odnaleźć niezbędne drobiazgi, takie jak klucze, czy portfel, by w razie konieczności po nie sięgnąć bez większego problemu,
  • Odblaski – każda torba powinna je posiadać, ze względu na to, że znacznie poprawiają widoczność rowerzysty na drodze,
  • Pojemność – sakwy i torby różnią się od siebie wielkością, na rynku znajdziemy zarówno bardzo małe tory, jak i bardzo duże i pojemne, do których będziesz w stanie się spakować nawet na kilka dni! Wielkość zależy od Twoich potrzeb, jeżeli wiesz, że będziesz jeździć rowerem po zakupy, czy na długodystansowe wycieczki lepiej zaopatrzyć się w duże i pojemne sakwy, natomiast jeśli chcesz spakować tylko najpotrzebniejsze rzeczy do pracy, to mniejsze w zupełności wystarczą,
  • Sposób montażu – większość toreb możesz spokojnie odczepić i wziąć ze sobą, na przykład na zakupy, więc powinny być zaprojektowane tak, aby wyglądać estetycznie, ale też, żeby ich montaż nie był zbyt skomplikowany, warto również zwrócić uwagę, czy torba ma uchwyty, które to ułatwią.

Wszystko zależy tak naprawdę od Twoich preferencji oraz potrzeb, jednak należy pamiętać o tym, żeby była uszyta z dobrej jakości materiału, który będzie odporny na uszkodzenia, nieprzemakalny oraz łatwy do czyszczenia. Niezależnie od tego, co chcemy przewozić, ważne jest, żeby torba od wewnątrz posiadała usztywnienie, dzięki któremu przedmioty nie będą się obijać, ale także zmniejsza to ryzyko wkręcenia się sakwy w szprychy.

Na zdjęciu: Sakwa na trzykomorowa ROSWHEEL 14892-A

Cena: 169,00 zł

Producent: Roswheel 

Jak zamontować sakwy rowerowe?

Wybierając torby lub sakwy rowerowe, warto również zwrócić uwagę na sposób jej mocowania. Należy postawić na takie, które można stabilnie zamontować, tak, aby nie spadły podczas jazdy po nierównych drogach. Jednocześnie nie może być zbyt skomplikowany w codziennym użytkowaniu, ze względu na to, że będziesz musiał czasami je zdjąć i zabrać ze sobą. Mocowanie takiej torby może być stalowe bądź plastikowe. Możemy również spotkać sakwy lub torby montowane do bagażnika na rzepy, jest to wygodne rozwiązanie dla małych ciężarów. Podobnym systemem są również regulowane paski, które wyglądają jak te od plecaka, jednak ich minusem może być to, że za każdym razem trzeba je przekładać przez bagażnik.

Najlepsze sakwy, bądź torby rowerowe to takie, które będą spełniać Twoje oczekiwania. Dobrze, aby były wytrzymałe, wodoodporne, pojemne oraz łatwo się montowały. Niezależnie od tego, czy jeździsz rowerem tylko pracy, czy chcesz wybierać się na długie wycieczki, sakwy i torby pozwolą Ci cieszyć się wygodną jazdą!

Dodaj komentarz