lang="pl-PL" xml:lang="pl-PL"> Jaki rower dla 6 latka | Blog rowerowy IMP Rowery

Jaki rower dla 6 latka?Dla sześcioletniego dziecka rower jest jedną z głównych atrakcji wiosenno-letnich zabaw. Pierwszy poważny rower, który dostaje dziecko, musi spełniać rygorystyczne warunki – chodzi w końcu o zdrowie Twojej pociechy. Dlatego też przyjęło się mówić, że pierwszy poważny rower dla dziecka musi być idealny. Dlatego też podpowiemy dzisiaj, na co zwracać uwagę wybierając rowery dla sześciolatka.

Jaki rower dla 6 latka?Aby wybrać odpowiedni rower, trzeba rozumieć to, że 6-letnie dziecko jest odkrywcą. Dlatego też nie możesz oczekiwać tego, że ograniczy się ono tylko i wyłącznie do przejażdżek po chodniku. Wniosek? Rower musi być lekki, poręczny i naprawdę dobrze wykonany. W innym przypadku będzie stwarzał wiele problemów dziecku, które nie jest przecież szczególnie silne.

blok

Jak dobrać rower dla dziecka?

Jazda ma przede wszystkim sprawiać frajdę, dlatego też rowery dziecięce muszą charakteryzować się lekką, aluminiową ramą. Równie ważny jest także rozmiar samego roweru. Warto zaznaczyć, że w przypadku kół – a raczej ich rozmiarów – zdania są podzielone. Jedni nie wyobrażają sobie wybierania kół większych niż 16”, podczas gdy inni rodzice bez cienia wątpliwości sięgają po warianty 24”. Idealnym kompromisem wydaje się więc być rower z kołami 20”, jednak wszystko tak naprawdę zależy od dziecka – jego wzrostu, wagi, umiejętności oraz potrzeb.

Inna sprawa, że dzieci szybko rosną, więc warto zainwestować w rower, który bez problemu będzie rósł razem z nimi. Swobodna regulacja wysokości siodełka i kierownicy jest więc wskazana i w dzisiejszym zestawieniu rowerów dla 6 latka uwzględnimy tylko i wyłącznie te modele, które spełniają wszystkie wymogi, o których wspomnieliśmy wyżej.

Zaczynamy od naprawdę mocnego kandydata na pierwszy poważny rower dla Twojej pociechy. Tegoroczny KELLYS LUMI 50 to rower kompletny. Jest lekki, niezwykle poręczny i przy tym naprawdę wytrzymały. Koła 20” w połączeniu z siedmioma przerzutkami od Shimano zagwarantują masę radości Twojemu dziecku, a perfekcyjne tarcze hamulcowe mechaniczne zapewnią bezpieczeństwo niezależnie od warunków pogodowych i ukształtowania terenu.rower dla dziecka 6 lat

Na zdjęciu: Rower Kellys LUMI 50 k-20″ GREEN 2020 r.

Cena: 1 249,00 zł

Producent: KELLYS

Rower Kellys LUMI 50 k-20" GREEN 2020r.

Dla nieco większych dzieci, dla których koła 20” są małe, przygotowaliśmy model KELLYS Kiter 50 Neon Yellow 11. Tutaj koła już są nieco większe – 24” to wybór na lata. Wysokość siodełka i kierownicy można dowolnie regulować, więc sześciolatek nie powinien mieć żadnych problemów z jazdą na takim rowerze. Rama to tylko 11”, dzięki czemu całość jest kompaktowa i stosunkowo lekka. Wspomnieć należy także o ciekawym designu, który z pewnością spodoba się dziecku (i nie tylko). Tegoroczny model KELLYS Kiter ma więc u nas ogromnego plusa!jaki rower dla dziecka?

Na zdjęciu: Rower Kellys Kiter 50 Neon Yellow 11 (24″) 2020 r.

Cena: 1 399,00 zł

Producent: KELLYS

KELLYS Kiter 50 Neon Yellow 11 (24") 2020r.

Dziewczynki, dla których koła 24” są za duże, na pewno zakochają się w nowym Romecie Jolene KID1-20. Przyjemny dla oka design i prosta konstrukcja sprawiają, że modele z serii Kids nie mają sobie równych wśród rowerów dziecięcych. Koła 20” i ergonomiczna rama sprawiają, że sam rower jest wręcz stworzony do dziecięcej sylwetki i anatomii. Jeśli chcesz, żeby pierwszy rower Twojego dziecka był sprzętem z wyższej półki, to Romet jest świetnym kandydatem!jak dobrać rower dla dziecka?

Na zdjęciu: Rower Romet Jolene KID1-20

Cena: 799,00 zł

Producent: Romet

Rower Romet Jolene KID1-20

blok

Jaki rower dla dziecka?

Modele, które wymieniliśmy wyżej, to jedynie propozycja – jedna z wielu. W ofercie IMP Rowery na pewno znajdziesz wiele ciekawych propozycji. Pozostaje Ci więc tylko zapamiętać, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze roweru dla dziecka i w końcu zakup sprzętu, który będzie odpowiedzią na potrzeby Twojego dziecka. Dziecka, które jest odkrywcą i kocha dobrą zabawę! Pamiętaj o tym.

Dodaj komentarz