lang="pl-PL" xml:lang="pl-PL"> Jaki rower elektryczny | Blog rowerowy IMP Rowery

Jaki rower elektryczny?Z roku na rok, coraz więcej osób przekonuje się do tego typu rowerów. Z jednej strony przemawia za tym fakt, że jednoślady z silniczkiem elektrycznym są zwyczajnie tańsze, a z drugiej świadomość, że dzisiejsze rowery elektryczne są o niebo lepsze od rowerów sprzed kilku sezonów.

jaki rower elektryczny wybrać?

blok

Cena solidnie wykonanych rowerów zaczyna się od 4-5 tysięcy. To cena, którą trzeba zapłacić za rower, który sprawia, że zwykła przejażdżka smakuje zupełnie inaczej. Czy warto za to zapłacić? Ktoś, kto kocha spędzać czas na przejażdżkach rowerowych, może odpowiedzieć tylko w jeden sposób – oczywiście, że warto! Jazda na rowerze elektrycznym w zasadzie nie różni się od innych rowerów, ale wrażenia są zupełnie inne. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że sam rower jest cięższy – silniczek elektryczny swoje waży, przez co rowery elektryczne mogą osiągać wagę 25 kilogramów. Czy to dużo? To zależy. Podczas jazdy dodatkowy ciężar będzie w zasadzie nieodczuwalny. Bardziej kłopotliwa może być kwestia przechowywania roweru. Doskonale wiemy, że wiele osób trzyma swoje rowery w piwnicach, garażach lub nawet domach. Dlatego też trzeba mieć na uwadze, że wniesienie takiego roweru może być bardziej kłopotliwe.

blok

Jak wybrać rower elektryczny?

Jednym z najistotniejszych kryteriów, jest oczywiście cena. Dlatego też polecimy Ci dzisiaj model, który zyskał całą masę fanów. MAXIM MC 1.6.3 model 2020 r. jest przykładem fenomenalnego stosunku jakości do ceny. Ten rower elektryczny po prostu daje radę – waży 24 kg, jest stosunkowo niedrogi i przede wszystkim dobrze zaprojektowany.Jaki rower elektryczny?

Na zdjęciu: Rower elektryczny MAXIC MC 1.6.3 model 2020 r.

Cena: 4 399,00 zł

Producent: MAXIM

Rower elektryczny MAXIM MC 1.6.3 model 2020 r.

Dla bardziej wymagających przygotowaliśmy rower miejski z komponentami od Shimano. Model UNBIKE SWIFT/D-19 to połączenie elegancji z funkcjonalnością. W tym rowerze silnik elektryczny jest praktycznie niezauważalny, dzięki czemu sam rower wygląda jak zwyczajny rower miejski z wyższej półki. Waga to dokładnie 25,1 kg, a całość składa się z najlepszych na rynku komponentów. To rower dla najbardziej wymagających konsumentów. Każdy miłośnik kolarstwa z pewnością zakocha się w swojej nowej zabawce!jak wybrać rower elektryczny?

Na zdjęciu: Rower UNBIKE SWIFT/D-19/czarny – elektryczny

Cena: 7 499,00 zł

Producent: UNBIKE

Rower UNIBIKE SWIFT/D-19/czarny- elektryczny

blok

Gdzie kupić rower elektryczny?

Trzeba pamiętać o tym, że rowery elektryczne oferują więcej, niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie sprostać wyprawom rowerowym. Powodem może być wiek, choroba, problemy z mięśniami. Tak naprawdę, można wymieniać w nieskończoność. Wszystkie te problemy mają wspólne rozwiązanie, czyli rower elektryczny, który wspomaga podczas jazdy.

Oczywiście trzeba liczyć się z pewnymi mankamentami – przede wszystkim wagą. Roweru elektrycznego nie przetrzymasz (raczej) w mieszkaniu na 7. piętrze. Będziesz też musiał odpowiednio zabezpieczyć rower na zimę. Producenci zalecają korzystać z roweru przede wszystkim latem, ale rower nieużywany także musi być odpowiednio zabezpieczony. Nie ulega jednak wątpliwości, że warto poświęcić chwilę na odpowiednią konserwację. Rower elektryczny daje ogromne możliwości i masę frajdy. Warto go mieć w swoim garażu!

 

 

Dodaj komentarz