lang="pl-PL" xml:lang="pl-PL"> Jaki rower MTB do 2000 | Blog rowerowy IMP Rowery

Jaki rower MTB do 2000?Rowery górskie cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Leśne i górskie szlaki przyciągają amatorów ekstremalnej jazdy i za każdym razem wywołują gęsią skórkę. Warto podkreślić, że taka jazda jest wymagająca. Nie mówimy tylko o umiejętnościach, ale też samym sprzęcie. Tutaj często zaczynają się schody. W końcu dobry rower MTB na pewno musi być drogi, ale co, jeśli powiemy Ci, że solidny sprzęt możesz kupić za mniej niż dwa tysiące?

jaki rower MTB do 2000

blok

To nie żart – topowy sprzęt wcale nie musi być drogi. Wystarczy wiedzieć, gdzie kupować i na co zwracać uwagę. Oczywiście wrażenia z jazdy nie będą takie same, jak w przypadku sprzętu za 4-6 tysięcy, ale to i tak w zupełności wystarczy. Mówimy nie tylko o amatorach, ale też doświadczonych rowerzystach.

Skoro już ustaliliśmy, że w tym przedziale cenowym na pewno znajdziesz coś dla siebie, pora na następny krok – wybór rozmiaru. Dostępne są koła 26”, 27,6” oraz 29”. W każdej kategorii znajdziesz ciekawe propozycje do dwóch tysięcy złotych, ale dzisiaj możesz skorzystać z naszych własnych spostrzeżeń i porad, a wierz nam – warto. Przygotowaliśmy dla Ciebie prawdziwe perełki, które pozwolą zakochać się w jeździe po wymagającym terenie.

blok

Jaki rower MTB kupić?

Jak już wspomnieliśmy, wybór zaczniesz od kół. Kiedy warto wybrać 29”, a kiedy jednak zwrócić się w stronę 26”? Trudno to jednoznacznie stwierdzić, więc na sam początek wyjaśnimy Ci, na czym polega różnica.

Rower z kołami 29” jest stabilniejszy. Można to odczuć szczególnie przy większych prędkościach. Warto zaznaczyć też to, że z większymi kołami łatwiej pokonuje się przeszkody terenowe. Do tego dochodzi jeszcze dużo mniejszy opór toczenia i wychodzi na to, że 29” cali to bezpieczeństwo i komfort. Szczególnej uwadze Polecamy Ci model KELLYS Madman, który jest idealnym wariantem, jeśli budżet ograniczony jest do 2000 zł. Zresztą – widząc logo Shimano, można wywnioskować, że sprzęt da radę w trudnych warunkach, prawda?

rower MTB KELLYS Madman

Na zdjęciu: Rower KELLYS Madman 50 Black Green

Cena: 1 999,00 zł

Producent: KELLYS

Rower KELLYS Madman 50

Co przemawia na korzyść modeli z kołami 26”? Przede wszystkim zwrotność. Mniejsze koła oznaczają większe możliwości przy nagłych i agresywnych skrętach. Mniejsze koła są też odpowiednio lżejsze, dzięki czemu rower nie tylko łatwiej przyśpiesza, ale też można nim szybciej manewrować. Nie można zapominać też o tym, że takie rowery są odpowiednio tańsze. Szczególnie gorąco polecamy Ci – po raz kolejny – Rower KELLYS, tym razem seria Viper. W przypadku rowerów MTB z kołami 26” ten rower znacząco wyróżnia się na tle konkurencji. Nie mówimy tylko o konstrukcji, ale też jakości wykonania i poszczególnych komponentach. Jeśli zależy Ci na dobrym sprzęcie w granicach do 2000 zł, to KELLYS jest dla Ciebie.

rower MTB KELLYS Viper

Na zdjęciu: Rower KELLYS Viper

Cena: 1 614,oo zł

Producent: KELLYS

Rower KELLYS Viper

blok

Rower MTB do 2000 – a może kompromis?

Czasami warto się zastanowić nad kompromisem – nie inaczej jest w przypadku rowerów górskich. Dla tych, którzy nie potrafią wybrać pomiędzy 29” i 26”, mamy coś specjalnego. Koła 27,5” łączą komfort i bezpieczeństwo. Nie wybierasz żadnej ze skrajności, więc to najbardziej uniwersalny rower w naszym zestawieniu. Spośród tych modeli, szczególnie dobrym wyborem będzie Romet RAMBLER. Połączenie komponentów Shimano z aluminiową konstrukcją zapewnia stabilność i niezawodność. Z tym rowerem jazda po wymagającym terenie będzie zupełnie nowym doświadczeniem.

Rower MTB Romet RAMBLER

Na zdjęciu: Rower Romet Rambler R7

Cena: 1 899,00 zł

Producent: Romet

Rower Romet RAMBLER R7

Jak widzisz, w przedziale do 2000 złotych da się znaleźć solidny rower, bez względu na to, jaki rozmiar kół Cię interesuje. Mówimy tutaj o solidnym sprzęcie, który sprawdza się w każdych warunkach. To jak – gotowy na zupełnie nowe wrażenia?

Dodaj komentarz