lang="pl-PL" xml:lang="pl-PL"> Jaki rower stacjonarny? Lekki i wygodny | Blog rowerowy IMP Rowery

Jaki rowerek stacjonarny?Nawet najbardziej wytrwali kolarze mogą znaleźć wymówkę zimą. Pogoda potrafi dać w kość, a oblodzony asfalt nie zachęca do przejażdżek. Zwolennicy górskich szlaków i leśnych ścieżek wcale nie mają lepiej. Zanim jednak założysz swoje ciepłe kapcie i sięgniesz po kubek gorącej herbaty, zastanów się, czy nie warto zainwestować w rower stacjonarny lub solidny trenażer.

Jaki rower stacjonarnyPrawda jest bowiem taka, że dzisiejsze trenażery i rowery stacjonarne świetnie imitują prawdziwą jazdę na rowerze. Możesz więc pozostać w najwyższej formie, nie wychodząc z salonu. To ciekawa perspektywa – mówimy zarówno o tych, którzy kochają jazdę na rowerze, jak i o tych, którzy dbają o kondycję i sylwetkę. Tak naprawdę, rowerek stacjonarny jest wskazany dla każdego. To świetne narzędzie treningowe, które pozwala pracować na lekkich, optymalnych lub niezwykle intensywnych obrotach. Dla wielu to także niezbędnik przy rehabilitacji i powrocie do formy sprzed kontuzji. Z rowerka stacjonarnego korzystają więc młodsi i starsi, sportowcy i emeryci – wymieniać można bez końca.

blok

Jaki rower stacjonarny?

Zanim jednak pójdziemy dalej, warto zastanowić się, jakie są różnice pomiędzy tradycyjnym rowerkiem stacjonarnym oraz trenażerem, bo różnice są wbrew pozorom naprawdę duże. Nie chodzi tutaj tylko o kontuzję, ale też o kwestie czysto-techniczne. Rower stacjonarny świetnie imituje swój prawdziwy odpowiednik. Taki rower pozwala na dobór odpowiedniego obciążenia – od lekkich spacerków, po trening godny mistrza.

W przypadku trenażerów jest nieco inaczej. Mówiąc najprościej, trenażer to zwykła platforma, do której mocuje się tylne koło roweru, To w zasadzie wszystko – nowsze trenażery mogą pochwalić się różnymi dodatkami, jak pomiar prędkości, przejechanej odległości oraz spalonych kalorii. Wiele zależy jednak od samego modelu – najbardziej podstawowe trenażery pozwalają jedynie (i aż!) na przejażdżkę w warunkach domowych. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy zestawienie mocnych i słabych stron każdego z produktów.

Zaczniemy od roweru stacjonarnego. Do jego najmocniejszych stron trzeba zaliczyć:

 • naprawdę bogatą ofertę i różnorodność modeli,
 • stosunkowo łatwą obsługę sprzętu,
 • multum dodatkowych funkcji,
 • bezpieczeństwo kości i stawów podczas treningu,
 • prosta regulacja obciążenia.

Nie można jednak zapominać, że rowerek stacjonarny ma też swoje wady. Na szczególną uwagę zasługuje:

 • spory rozmiar takiego sprzętu,
 • nieco wyższa cena niż w przypadku trenażerów,
 • problemy z przenoszeniem sprzętu, zwłaszcza w przypadku mieszkań w bloku.

Czy trenażer okaże się lepszy? Na pewno trzeba zaznaczyć, że jest:

 • stosunkowo lekki i niewielki,
 • prosty w obsłudze,
 • na rynku można znaleźć modele z funkcjami dodatkowymi,
 • niższa cena niż w przypadku klasycznego roweru stacjonarnego,
 • trenażer pozwala na montaż dowolnego roweru.

Żeby nie było zbyt kolorowo, trzeba dopowiedzieć także to, że trenażer ma kilka mniej lub bardziej istotnych wad. My wspomnimy o:

 • trenażerach, które są okrojone z wielu ciekawych funkcji,
 • niektóre trenażery mogą sprawiać trudność początkującym,
 • konieczność montowania własnego roweru.

Teraz już nieco łatwiej podjąć właściwą decyzję, nieprawdaż? Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji, dlatego też przygotowaliśmy po jednym kandydacie na stanowisko Twojego przyszłego sprzętu treningowego. Modele, które dla Ciebie wybraliśmy, charakteryzują się fenomenalnym stosunkiem jakości do ceny i są sprzętem z wyższej półki.

Na pierwszy ogień idzie rower magnetyczny Sportia. Ten rowerek treningowy oferuje aż 6 przydatnych funkcji, dzięki którym zmierzysz: prędkość, dystans, czas, dystans całkowity, spalone kalorie oraz puls. Funkcja dodatkowa – skan przełącza każdą z funkcji co 6 sekund, abyś miał pełny wgląd w to, jak przebiega Twój trening. Sam rowerek waży 19 kg, ma ośmiostopniowe obciążenie i jest składany, co znacznie ułatwia transport i przenosiny.

Jaki rower treningowy

Na zdjęciu: Rower treningowy magnetyczny Sportia BK10201

Cena: 849,00 zł

Producent: Sportia

Rower treningowy magnetyczny Sportia BK10201

Konkurentem dla rowerka stacjonarnego będzie trenażer XLC ALPHA. W przypadku tego modelu producent zastosował hydrodynamiczny system oporowy, co ma znaczenie nie tylko na jakość treningu, ale także generowany poziom hałasu. Stabilna aluminiowa rama gwarantuje stabilność podczas ostrego treningu, a kompatybilność sprzętu z kołami 26”-28” daje ogromne możliwości.

Jaki rowerek treningowy?

Na zdjęciu: Trenażer XLC ALPHA

Cena: 772,00 zł

Producent: XLC

Trenażer XLC ALPHA

Już wiesz, na co powinieneś się zdecydować? Bez względu na to, co wybierzesz, możesz być pewien, że ta zima będzie wyjątkowa. Swoją największą pasję zabierzesz prosto do własnego mieszkania i właśnie dlatego warto zdecydować się na rowerek treningowy lub kompaktowy trenażer.

Dodaj komentarz