gwarancjaudanych zakupów
30 dnina zwrot towaru
infolinia 508 244 103pon.-pt.: 10-18 sob.: 10-14

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne – czym są?

Rowery elektryczne to typy jednośladów wspomaganych elektrycznym silniczkiem. Jak to działa? Poprzez pedałowanie akumulator w rowerze ładuje się energią, którą później jest w stanie oddać. Ułatwia to jazdę osobom o słabej kondycji, seniorom, dzieciom, ludziom po różnego rodzaju wycieńczających chorobach.

Za pomocą silnika rowery elektryczne potrafią osiągnąć prędkość większą od 25km/h, należy być bardzo uważnym przy rozpędzaniu się. To doskonała alternatywa dla osób, które nie mają siły samodzielnie wprawiać roweru w ruch, rowery elektryczne pomogą poprawić kondycję i wzmocnić pracę mięśni. Dodatkowo umożliwią podziwianie pięknych widoków podczas krótkich wycieczek rowerowych.

Rowery elektryczne – cechy szczególne

Należy pamiętać, że rowery elektryczne są cięższe od tradycyjnych rowerów, potrafią osiągnąć wagę 25 kg, jednak producenci pracują nad zmniejszeniem wagi pojazdu. Rowery elektryczne posiadają akumulatory, ładowane poprzez nacisk na pedały, które są główną przyczyną wysokiej wagi. Wydajność silnika elektrycznego zmniejsza się wraz z użytkowaniem, żywotność mechanizmu trwa obecnie do 1000 użyć.

Niskie temperatury potrafią niekorzystnie wpłynąć na rowery elektryczne i uniemożliwić ich użytkowanie, dlatego zalecane jest korzystanie z nich głównie latem. Silnik takiego jednośladu jest o wiele cichszy od silnika spalinowego i jednocześnie o wiele bardziej ekologiczny.

16 produkt(ów)

Siatka  Lista 

16 produkt(ów)

Siatka  Lista