lang="pl-PL" xml:lang="pl-PL"> Ile kosztują rowery elektryczne? | Blog rowerowy IMP Rowery

Ile kosztują rowery elektryczne?Rowery elektryczne stają się coraz to bardziej popularne i mimo wysokich cen, chętnych do ich kupna nie brakuje. Jazda rowerem elektrycznym jest bardzo wygodna, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, dla których jazda zwykłym rowerem, ze względu na problemy zdrowotne, jest niemożliwa. Z jakim kosztem trzeba się liczyć, chcąc kupić rower elektryczny? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie!

Ile kosztuje elektryczny rower?

Chcąc kupić rower elektryczny, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilku bądź kilkunastu tysięcy złotych. Dlaczego cena roweru jest tak wysoka? Ponieważ oprócz podstawowych elementów, jakie posiada każdy rower, rower elektryczny wyposażony jest także w silnik i akumulator, dzięki którym podczas jazdy rowerem, można ograniczyć wysiłek, który musielibyśmy włożyć w jazdę. Cena zależy głównie od rodzaju silnika i akumulatora, które to odpowiadają za prędkość, wygodę jazdy, a także za maksymalny dystans możliwy do przejechania na jednym ładowaniu. Dzięki temu, że jazda rowerem elektrycznym jest tak wygodna, wiele osób decyduje się na jego kupno, aby używać go zamiast samochodu. Tego rodzaju rowery doskonale nadają się zarówno do jazdy po mieście, jak i po leśnych ścieżkach. Wszystko zależy też od typu roweru, jaki wybierzemy – miejski, górki czy trekkingowy. Dlaczego więc jeden rower kupić możemy za 4 tysiące złotych, a inny za 10 tysięcy złotych? Cena zależy od marki roweru, modelu, funkcji, parametrów technicznych, roku produkcji oraz jakości materiałów, z których został on wykonany.


Na zdjęciu: Rower Majdler 28 E-Bike SOHO Nexsus 7 Grafitowy KOLEKCJA 2022r.

Cena: 8 649,00 zł

Producent: Majdler

Rower elektryczny. Ile kosztuje?

Kupując rower elektryczny, należy zapoznać się z jego parametrami technicznymi. Warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak: rama i jej rozmiar, stery, suport, manetki, przerzutki, łańcuch, hamulce, ilość biegów, rozmiar kół, opony, wspornik kierowniczy, siodło, sztyca, błotniki czy światła. Również rok produkcji wpływa na cenę rowerów elektrycznych, ponieważ te, które dopiero co pojawiają się na rynku, mają zazwyczaj wprowadzone różnego rodzaju ulepszenia, których nie mają rowery z poprzednich lat. Przed kupnem roweru należy sprawdzić także, czy w mieście, bądź okolicach naszego miejsca zamieszkania, jest serwis, do którego moglibyśmy oddać rower, w momencie, w którym odmówi nam posłuszeństwa. Warto również zakupić go w sprawdzonym sklepie, aby uniknąć sytuacji, w której atrakcyjny cenowo rower nie jest zgodny z unijnymi normami.

Choć rowery elektryczne, swoim wyglądem nie różnią się od zwykłych rowerów, to otwierają przed rowerzystami nowe możliwości. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które rowerem chciałyby dojeżdżać do pracy, bądź przemierzać wielokilometrowe trasy, bez konieczności wkładania w to całej swojej energii. Ceny rowerów elektrycznych wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Przed kupnem należy zadać sobie pytanie, w jakim celu będziemy używać roweru. Jeśli zamierzamy używać go w celach rekreacyjnych, od czasu do czasu, nie warto inwestować od razu w najdroższy model w cenie kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli jednak zamierzamy używać roweru, jako głównego środka transportu, taka inwestycja może okazać się bardzo udana.

Na zdjęciu: Rower R.22 MAXIM 28 EMT 2,4 męski 20″ grafit kolekcja 2022r

Cena: 5 999,00 zł

Producent: Maxim

Dodaj komentarz