lang="pl-PL" xml:lang="pl-PL"> Pedały do rowerów szosowych. 3 produkty, na które powinieneś zwrócić uwagę | Blog rowerowy IMP Rowery

Pedały do rowerów szosowych. 3 produkty, na które powinieneś zwrócić uwagęzatrzaski w rowerze szosowym są podstawą, a pedały powinno wybierać się tak, by wykorzystywały jak najlepiej siłę poświęconą na pedałowanie. Oto 3 produkty, na które powinieneś zwrócić uwagę. Sprawdziliśmy je samodzielnie.

Zakup doskonały. Co tak naprawdę ma znaczenie?

blok

pedały rowerowe do roweru

Fot. Flickr.com CC 2.0 Glory Cycles

Zanim wydasz ostatnie oszczędności na pedały do swojego jednośladu, prześledź dokładnie ofertę wybranego przez siebie sklepu. Nie rób tego chaotycznie, a według reguł, które teraz przedstawimy, bo tylko w taki sposób wybierzesz produkt, z którego będziesz zadowolony zarówno Ty, jak i Twój rower.

Waga pedałów. Jeden z najważniejszych czynników

Pedały powinno wybierać się między innymi na podstawie wagi. Jeśli interesuje Cię codzienna jazda treningowa, nie kupuj produktów, których ciężar przekracza 400 g, bo pociągnie to za sobą wyłącznie zbędny dyskomfort i większe koszty, bo trzeba zaznaczyć, że często im pedały cięższe, tym droższe.

Cena. Drożej nie zawsze znaczy lepiej

Jeśli pedały w Twoim rowerze nie muszą znosić ogromnego nacisku przez 7 dni w tygodniu, a ich platformy nie muszą osiągać szczytów innowacji technicznej, może warto postawić na produkty z niższej półki cenowej? Prawdopodobnie i tak posłużą Ci przez co najmniej kilka tysięcy kilometrów, a jeśli zadbasz o nie w odpowiedni sposób to nawet po tak długiej trasie nie ulegną uszkodzeniu.

Łożysko i ośka. Sprawdź budowę pedałów

Jazda szosowa ma to do siebie, że ilość przebytych kilometrów jest naprawdę spora, więc obciążenie pedałów jest większe niż w przypadku pozostałych tras. Zależy Ci na bezproblemowej jeździe niewymagającej Twojej interwencji?

Zanim dokonasz zakupu, sprawdź na jakim rodzaju łożysk i oś działają pedały, które wpadły Ci w oko. Podpowiadamy – postaw na łożyska maszynowe i osie stalowe, bo to one, ze względu na solidność wykonania i zaawansowane działanie, zapewnią Ci jazdę pozbawioną mniejszych i większych uszkodzeń.

3 produkty, na które powinieneś zwrócić uwagę. Gotowy?

blok

Pedały antypoślizgowe Kellys

https://www.imp-rowery.pl/pedaly-kellys-trail-antyposlizgowe

Zestawienie rozpoczynamy od produktów najtańszych, ale nie najgorszych. Antypoślizgowe pedały Kellys to rozwiązanie bardzo uniwersalne, a przy tym nie tracące na jakości, bo wyposażone w aluminiowy korpus z gumą przeciwdziałającą poślizgom i stalową osią sprawdza się doskonale podczas długich, wymagających, pełnych wysiłku tras.

Chroniąc przed wyślizgiwaniem się buta z platformy niwelują zmęczenie, a trwała, metalowa konstrukcja pozwala na przebycie tysięcy kilometrów. Waga pedałów Kellys osiąga 390g, a więc mieści się w granicach szosowej przyzwoitości. Za sprawą stosunkowo niskiej ceny, ustosunkowanej do jakości okazuje się popularne wśród fanów rowerowej jazdy.

Pedały ACCENT HELLIUM

https://www.imp-rowery.pl/pedaly-accent-hellium-lekkie-245g-lozyska-maszynowe

Pamiętasz, kiedy wspominaliśmy o łożyskach maszynowych? To one w dużej mierze przyczyniają się do komfortowej, pozbawionej usterek jazdy. W przypadku pedałów Accent Hellium łożyska maszynowe łączone są ze stalową osią i aluminiowym korpusem, tworząc produkt niemalże nie do zajeżdżenia. W porównaniu do modelowego poprzednika, łożyska tych pedałów zostały dodatkowo uszczelnione, dzięki czemu płynność obrotów jest jeszcze większa.

Jeśli nie chcesz wydać dużej ilości pieniędzy, a zależy Ci na dobrym, solidnie wykonanym produkcie, pedały Accent Hellium powinny wzbudzić Twoje zainteresowanie. Ciężko o połączenie stalowej osi i łożysk maszynowych w tak atrakcyjnej ofercie. Naprawdę.

Pedały szosowe Shimano PD-R550

https://www.imp-rowery.pl/pedaly-szosowe-shimano-pd-r550

Pedały od jednego z najpopularniejszych i najbardziej renomowanych producentów części rowerowych – Shimano. PD-R550 cechuje szeroki zakres regulacji naciągu sprężyny i większe niż w przypadku modelowego poprzednika wejście ułatwiające wpięcie. Oczekujesz komfortowej jazdy? PD-R550 Ci to umożliwią.

Co więcej, korpus tych pedałów wykonany jest z kompozytu, a jeszcze szersza platforma sprawia, że przekazywana podczas jazdy siła jest znacznie lepiej wykorzystywana i przekłada się na szybsze pokonanie planowanej trasy. Cena PD-R550 waha się w granicach 230-250 zł, ale są to na pewno dobrze wydane oszczędności.

Dodaj komentarz