Co ubrać na rower jesienią?Polska złota jesień potrafi zaskakiwać. To nie tylko kolorowe liście i rześkie powietrze. W każdej chwili trzeba być przygotowanym na obfity deszcz i porywisty wiatr. Czy to wystarczający powód, by porzucić rower i zacząć zimowanie? Nie, jeżeli zadbasz o odpowiedni ubiór!

co ubrać na rower jesienią

blok

Niższe temperatury to wystarczająco dobry powód, by zainwestować w bieliznę termoaktywną. Dzięki niej oszczędzimy sobie uciążliwych obtarć. Co prawda, takie produkty sprawdzają się w każdej porze roku, ale jesienią są one szczególnie użyteczne! Szczególnej uwadze polecam tutaj komplety termoaktywne, takie jak na zdjęciu poniżej

komplet termoaktywny

Na zdjęciu: Komplet odzieży termoaktywnej Brubeck

Cena: 162,00 zł  158,00 zł

Producent: Brubeck

Zestaw bielizny termoaktywnej Brubeck

blok

Jak ubierać się na rower jesienią i dlaczego na cebulkę?

Ubieranie się na cebulkę jest jednym z najbardziej powszechnych sposobów na radzenie sobie ze zmienną pogodą jesienią. O wiele lepszym rozwiązaniem jest ubranie kilku przemyślanych warstw, niż jednej grubej, której przy ociepleniu i tak nie ściągniemy, jeśli pod spodem będzie tylko t-shirt.

Pozostając w problematyce niskich temperatur należy zwrócić uwagę także na odpowiednie bluzy rowerowe. Nie tylko grzeją przy chłodniejszej pogodzie, ale też zapewniają odpowiednią regulację termiczną, dzięki czemu nie przeziębisz się tak łatwo – nawet w ekstremalnych warunkach. Specjalne bluzy to niesamowity komfort podczas jazdy, nawet w jesienną, kapryśną pogodę. Bluzy takie, jak SHIMANO THERMAL PRINT sprawdzą się w każdych warunkach – to w końcu oferta, która zadowala nawet profesjonalistów!

bluza termoaktywna Shimano

Na zdjęciu: Bluza termoaktywna rowerowa Shimano

Cena: 299,00 zł  273,00 zł

Producent: Shimano

Bluza rowerowa termoaktywna Shimano

blok

Przy mrozie (a nasza polska jesień potrafi zaskakiwać!) nasze ciało szybko traci właściwą temperaturę. Najbardziej narażone na to są: głowa, stopy i dłonie. Jaki z tego wniosek? Należy zadbać o odpowiednią czapkę, rękawiczki i skarpetki rowerowe.

Jak się ubrać na rower jesienią? O co zadbać?

Na pierwszym miejscu powinna być troska o te części ciała, które najszybciej się wyziębiają – to to ważne ze względu nie tylko na zdrowie, dla także na komfort jazdy. Prawdziwym hitem jest tutaj kominiarka termoaktywna, która chroni usta, nos i uszy, co podczas szybkiej jazdy i zimnego powietrza ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu.

kominiarka Brubeck

Na zdjęciu: Termoaktywna kominiarka na rower

Cena: 78,00 zł  69,90 zł

Producent: Brubeck

Termoaktywna kominiarka na rower Brubeck

blok

W czym na rower jesienią? Odpowiadamy!

Poza tym, co już omówiłem, warto postawić na profesjonalną odzież rowerową. Mowa tutaj zarówno o kurtce, jak i spodniach. Odzież termoaktywna zawsze się sprawdza. Poprawia nie tylko komfort, ale też należycie chroni nasz organizm. Odpowiednie kurtki i spodnie są najlepszym uzupełnieniem dla wszystkich elementów ubioru, o których wspominałem w tym wpisie. Najłatwiej opisać je jako przysłowiowa kropka nad „i”. Przykład? Chociażby kurtka Silvini, w której będziesz jeździł nie tylko jesienią!

kurtka softshell na rower

Na zdjęciu: Kurtka softshell na rower

Cena: 250,00 zł  149,00 zł

Producent: Silvini

Kurtka na rower softshell

Teraz już wiesz, co ubrać na rower jesienią! Dlaczego to tak istotne? Z dwóch powodów! Pierwszym i najważniejszym jest Twoje zdrowie, bo przecież przeziębiony rowerzysta to zły rowerzysta! Drugim, też ważnym – komfort jazdy. Trening, nawet jesienią, powinien być dla Ciebie przyjemnością.

Dodaj komentarz