Jak przechowywać rower zimą?Zimny, porywisty wiatr, deszcz, śnieg, błoto i zmrok, który przychodzi stanowczo zbyt szybko. Jak tu jeździć na rowerze? Czasami po prostu się nie da i trzeba przeczekać najgorszy okres. Tylko co wtedy zrobić z rowerem? Oto kilka porad!

jak przechowywać rower zimą

blok

Jak przechowywać rower zimą na balkonie?

Tak, balkon to jedna z popularniejszych opcji – zwłaszcza wśród mieszkańców bloków, którzy nie mają dostępu do piwnicy, a wielkość mieszkania nie pozwala na zostawienie jednośladu w pokoju. Wystarczy dobry pokrowiec i można tam zostawić rower. Byle nie na długo, bo nawet najlepsze zabezpieczenie nie uchroni sprzętu przed wodą. Jeśli ta zamarznie, może być niewesoło. Dlatego też sugeruję nie zostawiać roweru na zbyt długo i go regularnie suszyć. W końcu zimy są coraz łagodniejsze – nie ma konieczności siedzieć w domu przez całe trzy miesiące. Na pewno znajdzie się czas na krótką przejażdżkę.

blok

Przechowywanie roweru zimą na balkonie

Jeżeli już się na to decydujesz, to pamiętaj, żeby regularnie serwisować swój sprzęt. Nie chodzi tylko o działanie wody i mrozu – chociaż samo to potrafi być zgubne. Rower, który stoi w jednym miejscu bezczynnie, jest narażony na odkształcenie opon. Jeżeli masz możliwość, to go powieś – jeśli opony nie będą dotykać ziemi, to Twój sprzęt nie ucierpi tak bardzo. Jeśli już musi stać w jednym miejscu, to chociaż regularnie sprawdzaj ciśnienie – lepsze to niż nic.

blok

Rower zimą na balkonie

Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w produkty serwisowe. Różnego rodzaju smary, oleje i łatki z pewnością pomogą przetrwać zimę i przygotować rower na kolejne trasy. Zwłaszcza łańcuch wymaga drobnej pielęgnacji, ponieważ mróz i woda mogą go unieruchomić. Dobrym pomysłem będzie tutaj przyrząd do smarowania łańcucha. W końcu pogoda zimą zmienia się jak w kalejdoskopie, kto wie, może za kilka dni znowu będą idealne warunki do jazdy? Warto być na to gotowym!

Na zdjęciu: Przyrząd do smarowania łańcucha

Cena: 39,00 zł  29,90 zł

Producent: FINISH LINE

Męska kurtka Silvini na zimę

Rower w zimie na balkonie – tylko jeśli to konieczność!

O ile balkon to jedyne sensowne miejsce dla roweru – przynajmniej dla niektórych – tak nie można zapominać, że w razie możliwości, należy zabrać rower z powrotem do domu. Suche i ciepłe miejsce będzie dla niego jak zbawienie. W tym czasie będziesz mógł sprawdzić ciśnienie, stan łańcucha i wiele innych elementów. Drobne serwisowanie na bieżąco, pozwoli przetrwać okres zimowy, nawet jeśli zamierzasz trzymać rower na balkonie przez całą zimę, bez używania go.

Dodaj komentarz