lang="pl-PL" xml:lang="pl-PL"> Jak przygotować rower na zimę? | Blog rowerowy IMP Rowery

Jak przygotować rower na zimę?Zima to zdecydowanie najbardziej wymagająca pora roku – zimno, mokro i ślisko, a bez odpowiedniego zabezpieczenia łatwiej o wypadek. Jeśli planujesz dbać o swoją kondycję, jeżdżąc na rowerze, pamiętaj o bezpieczeństwie. Wystarczy parę łatwych kroków, które mogą uratować Ci życie.

fotografia przygotowanie roweru na zimę

Dbaj o swoje bezpieczeństwo – przygotuj rower na zimę

Pewnie wiesz, że łańcuch rowerowy to najważniejsza część pojazdu – bez łańcucha nie da się jeździć, dlatego co jakiś czas trzeba zająć się jego konserwacją. Wystarczy smar, chwila wolnego czasu i trochę cierpliwości.

Zaopatrz się w zestaw do łańcucha, dzięki temu nie będziesz musiał szukać narzędzi, które ułatwią Ci smarowanie. Po prostu znajdziesz je od razu w pakiecie, a dodatkowo oszczędzi Ci to niepotrzebnego brudzenia wszystkiego, co znajduję się wokół. Olej, razem z przyrządem do smarowania, jest bardzo łatwy w użyciu, wystarczy moment, by zapewnić sobie niezbędne bezpieczeństwo. Pamiętaj, że w okresie zimowym sól drogowa jest Twoim największym przeciwnikiem, przygotuj rower na sezon zimowy i ciesz się jego bezawaryjnym działaniem.

Na zdjęciu: Zestaw do łańcucha

Cena: 66,90 zł  49,90 zł

Producent: FINISH LINE

zestaw do łańcucha

Smar do roweru – na co zwrócić uwagę?

Smarowanie elementów roweru jest niezwykle ważne, jest ochroną przed korozją oraz zniszczeniom ważnych części pojazdu. Które elementy trzeba smarować? Pamiętaj o tym, że:

● ster jest elementem, który trzeba smarować najczęściej, ponieważ najszybciej się zużywa,

● hamulce (w tym linki hamulcowe), są niezwykle ważne dla Twojego bezpieczeństwa,

● nie zapomnij też o manetkach do zmiany biegu. Chyba nie chcesz, żeby się zacinały?

Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że nic w rowerze nie powinno się zacinać – smarujemy piasty oraz pedały. Dokładne wykonanie tych czynności gwarantuje bezpieczeństwo podczas zimowego sezonu.

Opony na zimę do roweru, dobierz odpowiednie!

Bardzo ważne jest, aby opony pasowały do Twojego roweru. Nie mogą być ani za szerokie, ani za wąskie. Wybór będzie zależał od tego, po jakiej powierzchni zazwyczaj się poruszasz, jeśli jeździsz z domu do pracy i mieszkasz w mieście, wystarczą zwyczajne, szerokie opony. Te z kolcami nadają się tylko do jazdy po śliskim lodzie, więc nie będą przydatne w terenie. Jeśli mieszkasz w mieście – równie dobrze możesz nie zmieniać opon, ulice są sprzątane zaraz po opadach, więc warunki są o wiele dogodniejsze. Jednak, jeśli bardzo zależy Ci na zmianie opon, wiedz, że na rynku istnieje wiele propozycji gum rowerowych, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie! W przypadku, gdy planujesz jazdę po błocie lub w śniegu zaopatrz się w opony, które posiadają wysoki bieżnik, dzięki czemu poprawią Twoją przyczepność. Szeroko rozstawione “wypustki” pozwolą Ci lepiej kontrolować tor jazdy, bez przykrych niespodzianek.

Na zdjęciu: Opona pozwalająca kontrolować tor jazdy

Cena: 55,99 zł  48,50 zł

Producent: CONTINENTAL

opona rowerowa na błoto

Sprawdź stan oświetlenia rowerowego – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Gdy zbliża się pora jesienno-zimowa dość szybko robi się ciemno, zastanów się, czy Twoje oświetlenie jest w pełni sprawne i czy to wystarczy, by być widocznym i bezpiecznym na drodze. Za dnia pogoda może zmienić się diametralnie – warto mieć na uwadze wyposażenie swojego roweru w odblaski oraz lampy przednie i tylne. Coraz częściej można spotkać lampy przednie i tylne pakowane w jednym pudełku – taki zestaw powinien podnieść poziom Twojego bezpieczeństwa na drodze.

zestaw lamp rowerowych

Na zdjęciu: Zestaw lamp rowerowych

Cena: 45,99 zł  39,90 zł

Producent: KELLYS

zestaw lamp rowerowych

Błotniki na zimę? Koniecznie!

Nie sposób nie wspomnieć tutaj o błotnikach, które są nieodłącznym elementem podczas jazdy jesienią i zimą. Błotniki z powodzeniem ochronią Cię od piasku, soli drogowej, wody i brudu na plecach i głowie… Co wcale nie jest miłym doświadczeniem. To inwestycja, która się opłaca. Przy wyborze błotników na zimę zadbaj o to, by ich odstęp od opon był nieco większy, by uniknąć zapychania się śniegiem.

błotniki rowerowe na zimę

Na zdjęciu: Błotniki rowerowe na zimę

Cena: 55,00 zł  39,90 zł

Producent: KLS

błotniki rowerowe zimowe

Liczymy na to, że jeśli już wiesz, jak dobrze przygotować rower na zimę, podejmiesz się tego zadania i zrobisz wszystko, byś był bezpieczny, a jazda w nawet niesprzyjających warunkach atmosferycznych była czystą przyjemnością! Do dzieła!

Dodaj komentarz