Jaki rower górski?Górale to bez wątpienia najpopularniejsze modele rowerów na polskim rynku. Cenione są głównie za swoją uniwersalność i praktyczność. Warto jednak pamiętać, że na przestrzeni ostatnich lat wyodrębniono wiele przeróżnych stylów jazdy górskiej. Dlatego też najwięcej satysfakcji da Ci ten rower, który będzie komponował się z Twoimi ulubionymi trasami.

jaki rower gorski

blok

Dla amatorów górskich ścieżek idealny może okazać się rower MTB z kołami 26”. Utwardzana rama, a zarazem zadziwiająca lekkość sprawiają, że wymagające, leśne trasy stają się łatwiejsze do przejechania. Ponadto górale z kołami 26” są z reguły tańsze od rowerów górskich z większymi kołami. Idealnym towarzyszem każdego amatora jazdy górskiej będzie np. Kellys Madman 10 ponieważ sprawdzi się w każdych warunkach.

rower gorski kellys madman

Na zdjęciu: Rower górski Kellys Madman

Cena: 1629,00 zł  1549,00 zł

Producent: Kellys

Rower górski Kellys

blok

Górski szlak z rowerami górskimi

Rekreacyjna jazda szosowymi lub leśnymi trasami potrafi być niezwykle wymagająca. Warto więc postawić na sprzęt, który sprosta tym wyzwaniom. Jednoślady z serii cross mają koła o średnicy 28”, co znacznie ułatwia jazdę po wyboistych, pełnych kamieni i kałuż drogach. Podobnie, jak w przypadku omawianych wcześniej MTB 26”, jest to rower lekki, a zarazem wytrzymały. Biorąc pod uwagę zależność cena/jakość świetnym kandydatem na trasę jest crossowy Unibike Prime GTS-21, wyposażony w komponenty japońskiego giganta, Shimano.

rower górski męski unibike

Na zdjęciu: Rower górski crossowy Unibike

Cena: 1599,00 zł  1499,00 zł

Producent: Unibike

Rower górski Unibike

blok

Dla wymagających i żądnych wrażeń – jaki rower górski?

Kiedy koła 26” to za mało, a od jazdy górskiej zaczyna wymagać się czegoś „więcej”, to może być jasny sygnał, że pora na coś nowego. Rower górski z kołami 27,5” to odpowiedź dla każdego, kto szuka wrażeń i chce atakować trasy, które wymagają umiejętności i dobrego sprzętu. Ścieżki, na których adrenalina skacze momentalnie, są przejezdne tylko na rowerach do tego stworzonych, takich jak Kellys Spider 50.

rower górski Kellys Spider

Na zdjęciu: Rower górski Kellys Spider 50

Cena: 2599,00 zł  2399,00 zł

Producent: Kellys

Rower górski Kellys Spider

blok

Więcej niż hobby

Ekstremalna jazda po lesie, zjazdy z górskich szczytów. Wszystko to z ogromną prędkością i dynamicznymi zakrętami. To nie jest jazda dla amatorów, nie każdy sprosta takiej trasie. Ale jakie to są wrażenia! Jakie to budzi emocje! Warto spróbować, warto to poczuć! Najlepsze doznania gwarantuje tylko pierwszorzędny sprzęt. Trzeba się więc zwrócić w stronę rowerów górskich z kołami 29”, trzeba sięgnąć po pierwszej klasy MTB. Wszystkim wyzwaniom sprosta m.in. Unbike Fusion 19”, który waży zaledwie 14,7 kg. Niewielka waga połączona z solidnymi, utwardzanymi materiałami zapewnia komfort i wygodę oraz pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo.

rower górski Unibike Fusion

Na zdjęciu: Rower górski Unibike Fusion

Cena: 2629,00 zł  2449,00 zł

Producent: Unibike

Rower górski Unibike Fusion

1 komentarz

  1. Boreli says:

    Posiadam Rower górski Unibike Fusion i jest rewelacyjny! Polecam każdemu!

Dodaj komentarz