Jaki rower trekkingowy do 1500?Dlaczego rowery trekkingowe są jednymi z najpopularniejszych? To wszystko zasługa ich uniwersalności, można powiedzieć, że są połączeniem rowerów miejskich i tych typowo crossowych. Świetnie sprawdzą się w terenie (leśne ścieżki), ale i w mieście, gdzie można spotkać się z wyższymi krawężnikami. We wpisie podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego roweru i jakie modele do 1500 zł wybierają nasi klienci.

jaki rower trekkingowy do 1500

Rower trekkingowy do 1500 zł – podstawowe wyposażenie

W swoim standardowym wyposażeniu każdy rower trekkingowy posiada bagażnik, błotniki, oświetlenie oraz stopkę. To właśnie te dodatki sprawiają, że rower staje się jeszcze bardziej użyteczny. Zwłaszcza, jeśli najczęściej jeździmy po mieście i drogach rowerowych, a w teren wybieramy się w zależności od okazji. Główną cechą tego typu rowerów jest zapewnienie użytkownikowi wygodnej jazdy. Służy do tego m.in. wygodne siodełko, amortyzatory lub sztyce, duże 28 calowe koła oraz szerokie opony, które sprawiają, że rower łatwiej się prowadzi.

rower kellys

Na zdjęciu: Rower trekkingowy Kellys Alpina

Cena: 1199,90 zł  1018,00 zł

Producent: Kellys

rower kellys

Na co zwrócić uwagę przy wyborze roweru trekkingowego?

  1. Przerzutki – zwróć uwagę przede wszystkim na ilość przerzutek. Oczywiście tutaj wybieramy rower z szerokim zakresem przełożeń, im więcej, tym lepiej dla nas. Jeśli już zwracasz uwagę na przerzutki, zdecyduj się na takie bazujące na trzyrzędowym mechanizmie korbowym – to istny „must have” przy tego typu rowerach.
  2. Hamulce – tutaj nie ma drogi na skróty. Dobre hamulce to podstawa, to właśnie od nich zależy Twoje bezpieczeństwo, a także często – Twoje życie. Najczęściej spotykane hamulce to te szczękowe V-brake. Są dobrym rozwiązaniem, ale ich działanie może nie być zadowalające podczas deszczowej pogody. Do wyboru masz także mechaniczne hamulce tarczowe oraz hydrauliczne hamulce tarczowe.
  3. Oświetlenie – nie polegaj tylko na odblaskach, zwłaszcza z przodu i z tyłu. Możesz wybrać pomiędzy lampami zasilanymi akumulatorowo, lampami na baterie jednorazowe (najmniej polecana opcja), lub umieścić dynamo w piaście przedniego koła i cieszyć się nie tylko światłem ale i dodatkowym ładowaniem telefonu czy nawigacji.
  4. Amortyzatory – ich głównym zadaniem jest redukowanie drgań przenoszonych z koła na nadgarstki. Jeśli planujesz jazdę w terenie – amortyzatory sprawdzą się idealnie. W rowerach trekkingowych najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest umieszczenie amortyzatorów w przednich widelcach.

Na zdjęciu: Rower trekkingowy Romet Wagant

Cena: 1399,90 zł  1249,00 zł

Producent: Romet

rower romet

Jaki rower trekkingowy do 1500 zł wybrać?

Propozycji jest naprawdę sporo, zwłaszcza, że w tej kategorii na naszym sklepie wciąż dochodzą do sprzedaży nowe modele. Budżet 1500 zł jest budżetem wyjściowym, w ramach którego można zaopatrzyć się w naprawdę zadowalający sprzęt. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wyszukuje idealnych rowerów trekkingowych w takim przedziale cenowym.

Oczywiście, dla wprawionych rowerzystów i tych, dla których jazda na rowerze jest codziennością budżet 1500 zł będzie niczym w porównaniu z ich wymaganiami i zadaniami, przed jakimi chcą postawić sprzęt. Dla początkującej osoby, która sama nie do końca wie, która forma jazdy jest jej najbliższa (miasto, las, a może ścieżki rowerowe) rowery, które zaproponowaliśmy będą wystarczające.

Jako, że rower trekkingowy wyposażony jest w wiele dodatkowych elementów – bagażnik, amortyzator, oświetlenie i inne – często jego waga może stanowić problem. Decydując się na rower trekkingowy do 1500 zł wybierz taki, którego rama została wykonana z aluminium!

To jak, gotowy na wybór swojego pierwszego roweru trekkingowego do 1500 zł?

Dodaj komentarz