lang="pl-PL" xml:lang="pl-PL"> Jaki uchwyt na telefon do roweru? | Blog rowerowy IMP Rowery

Jaki uchwyt na telefon do roweru?W obecnych czasach telefon stał się nieodzownym urządzeniem, bez którego nie możemy wyjść z domu. Podczas jazdy na rowerze również jest on często niezbędny. Wykorzystywany jest do nawigacji GPS, słuchania muzyki albo kontaktu z bliskimi osobami. Wszystkie te rzeczy prowadzą do tego, że bez telefonu ciężko nam wyjść z domu. Warto jednak, aby korzystanie z niego, podczas jazdy na rowerze, odbywało się w sposób bezpieczny i przemyślany. Aby tak było, należy pamiętać o wyborze odpowiedniego uchwytu na telefon do roweru.

Na zdjeciu: Uchwyt plastikowy na telefon/smartfon logo ROMET

Cena: 19,90

Producent: Romet

Smartfon na rowerze – jaki uchwyt będzie odpowiedni?

Telefon komórkowy może być pomocny podczas jazdy na rowerze. W internecie jest dostępnych wiele aplikacji, które mogą nas zainteresować, dzięki czemu inne urządzenia mogą okazać się zbędne. Telefon możemy w kilka sekund zmienić w pomocnik rowerowy czy też osobistego trenera. Niebezpiecznym pomysłem jest trzymanie telefonu w dłoniach, podczas jazdy, dlatego niezbędny jest dobór właściwego uchwytu. Na rynku dostępne są różne opcje – silikonowe nakładki, czy wodoszczelne etui, a także takie, które można przymocować bezpośrednio na kierownicy czy ramie roweru. Przed wyborem konkretnego uchwytu należy określić, jakie funkcje ma on spełniać. Na początku warto zastanowić się, gdzie chcemy go zamontować i czy ma być to uniwersalne mocowanie, czy dopasowane pod konkretny model telefonu. Są dostępne opcje z prostym montażem i łatwym wyciąganiem, ale też można wybrać konstrukcje nieco bardziej zabudowane. Warto zwrócić uwagę na to, żeby nasz telefon był sztywno zamocowany podczas jazdy, ale również umożliwiał łatwy dostęp do np. nawigacji.

Na zdjęciu: Uchwyt na smartfon ROSWHEEL 111362

Cena: 38,00

Producent: ROSWHEEL

Uchwyt silikonowy, pokrowce, sakwy – różne opcje dla różnych potrzeb

Uchwyt wykonany z trwałego silikonu to najbardziej znana opcja. Dzięki niemu w łatwy i szybki sposób przymocujesz swój telefon do roweru. Pasuje on do większości modeli dostępnych na rynku. Uchwyty te są bardzo sprężyste, ich działanie opiera się na posługiwaniu się specjalnie umiejscowionymi otworami. Montaż polega na owinięciu uchwytu wokół kierownicy, przełożeniu przez dziurki i naciągnięciu. Następnie telefon powinien zostać przyłożony, a resztą uchwytu zabezpieczyć od góry i od spodu. Do montażu nie potrzebujemy specjalnych narzędzi ani wielkiej siły. Można korzystać ze smartfona w pozycji pionowej i poziomej. Tego typu uchwyty są mało widoczne, ale zabezpieczają urządzenie przed uszkodzeniami i chronią przed wypadnięciem podczas jazdy. W sklepach dostępne są również torby i sakwy. Montaż ich najczęściej jest przystosowany do ramy roweru. Zazwyczaj wykonane są z trwałych materiałów, takich jak poliester czy poliuretan. Uchwyt na telefon może również być pomocną opcją, przy schowaniu niewielkich rzeczy czy akcesoriów. Tego typu akcesoria posiadają komory na zamek, w których możemy schować słuchawki do telefonu czy ładowarkę. Są również dostępne opcje dla osób, które nie lubią większych dodatków na swoim jednośladzie, w postaci pokrowców, montowanych na kierownicę, lub na wsporniku. Są wodoszczelne, więc nie ma obawy, że telefon zostanie zamoczony, kiedy złapie nas deszcz. Ścianki takich pokrowców są wzmocnione, aby zabezpieczyć telefon przed drganiami podczas jazdy.

Na zdjęciu: Uchwyt na telefon Kellys NAVIGATOR

Cena: 42,90

Producent: NAVIGATOR

Uchwyty do telefonów są coraz bardziej popularnymi akcesoriami wybieranymi przez osoby lubiące jazdę na rowerze. Dostępne są różne modele, dopasowane do różnych wymagań i potrzeb. Bezpieczeństwo na drodze powinno być priorytetem podczas jazdy, więc tego typu dodatki nie powinny umknąć naszej uwadze.

Dodaj komentarz