lang="pl-PL" xml:lang="pl-PL"> Jakie okulary na rower? | Blog rowerowy IMP Rowery

Jakie okulary na rower?Każdy amatorski i zawodowy kolarz ceni w jeździe komfort, poczucie bezpieczeństwa i stabilności podczas prowadzenia swojego jednośladu. Okulary na rower to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego rowerzysty, to właśnie dzięki nim możemy swobodnie i bez większych przeszkód poruszać się swoim pojazdem, niezależnie od tego, czy na zewnątrz świeci słońce, czy z nieba lecą rzęsiste krople deszczu – wielu kolarzy nie wyobraża sobie podróży swoim jednośladem właśnie bez tego elementu wyposażenia.

jakie okulary na rower

Okulary na rower to kompleksowa ochrona przed UV i nie tylko!

Kiedy jedziemy na rowerze, jesteśmy narażeni na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, które w konkretny sposób mogą działać negatywnie na nasze samopoczucie, komfort jazdy i zdrowie. Najczęściej jesteśmy zagrożeni działaniem promieni UV, które najbardziej potrafią zaszkodzić naszym oczom i skórze.

Główną rolą i funkcja, jaką powinny pełnić okulary rowerowe, jest ochrona naszego wzroku przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, dlatego bardzo ważna jest soczewka danego modelu, która przy pomocy odpowiedniej technologii zagwarantuje nam komfort jazdy oraz bezpieczeństwo naszych oczu.

Wszystkie modele okularów, jakie uwzględniliśmy, zawierają odpowiednią, pełną ochronę UV 400, która ochroni nasze oczu przed najbardziej szkodliwymi czynnikami. Jednym z modeli okularów, jakie wyszukasz w naszym sklepie, są okulary SHIMANO CE-S61R-PL w niebieskiej oprawie. Dzięki tym soczewkom nie tylko zapewnisz sobie należyta i kompleksową ochronę swojego wzroku, lecz również będziesz prezentował się naprawdę stylowo podczas jazdy na swoim jednośladzie. Dzięki sztywnym i lekkim soczewkom z poliwęglanu oraz specjalnej powierzchni, która zabezpiecza powierzchnię soczewki przed nadmiernym parowaniem, ten model okularów idealnie sprawdzi się przy jeździe terenowej, jak i szosowej!

Na zdjęciu: Okulary SHIMANO CE-S61R-PL CZARNE OPRAWKI

Cena: 319,00 zł

Producent: Shimano

Rower treningowy magnetyczny Sportia BK10201

Innym modelem, na jaki warto zwrócić uwagę, są Okulary B-Skin PARITE, które są dużo tańsze od poprzedniego modelu marki Shimano, jednak również zasługują na należytą uwagę. Te okulary, to świetna propozycja dla osób z wadą wzroku, ponieważ ich oprawka pozwala na zamontowanie w ramce szkieł korekcyjnych. Ramka z poliwęglanu oraz stuprocentowa ochrona UV z pewnością poprawią nasz komfort jazdy, oraz zapewnią Ci kompleksową ochronę.

Na zdjęciu: Okulary B-Skin PARITE

Cena: 59,90 zł

Producent: B – Skin

Rower treningowy magnetyczny Sportia BK10201

Świetny wygląd i wygoda w jednym – okulary na rower dla każdego kolarza

Nie tylko świetny design i styl liczy się przy wyborze odpowiednich okularów na rower – to wiadomo. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, aby nie sama soczewka zawierała wyłącznie ochronę 400 UV, lecz również umożliwiała nam pełne pole widzenia, przejrzysty i czysty obraz, oraz odpowiednią cyrkulację powietrza, aby uniknąć zaparowanych szkieł podczas intensywnej i ciężkiej jazdy.

Jednak trzeba pamiętać o wygodzie. Okulary na rower powinny nie tylko dobrze spełniać swoje wszystkie funkcje, lecz również być dobrze dopasowane do kształtu Twojej twarzy. Modele, takie jak SHIMANO CE-S61R-PL, czy Okulary B-Skin PARITE będą idealne dla każdego zawodowca i amatora. To dzięki nim zapewnisz sobie najlepszy komfort podczas podróży swoim jednośladem, a żaden mocny deszcz, gęsta mżawka czy intensywne słońce nie przeszkodzi Twojej pasji.

Dodaj komentarz