lang="pl-PL" xml:lang="pl-PL"> Jakie pedały do gravela? | Blog rowerowy IMP Rowery

Jakie pedały do gravela?Gravel to rower idealny dla tych, którzy kochają wielogodzinne podróże swoim jednośladem, a popularność tego segmentu rowerowego wzrasta w każdym kolejnym sezonie. Na rynku pojawia się coraz więcej elementów, akcesoriów i gadżetów, przeznaczonych specjalnie dla tego typu jednośladu. Najważniejsze jest jednak to, aby podczas podróży swoim gravelem, odczuwać pełen komfort i wygodę podczas intensywnego pedałowania, dlatego nie możemy zapomnieć o jednej z najważniejszych części rowerowych, jakimi są pedały rowerowe!

Pedały do gravela – zatrzaskowe czy platformowe?

Niektórzy rowerzyści – amatorzy, nie zwracają w ogóle uwagi na to, aby pedały w ich gravelu odpowiadały stylowi ich jazdy, a klasa nie ma dla nich znaczenia. Jednak są i miłośnicy długich dystansów, dla których pedały rowerowe są najważniejszym elementem składowym każdego jednośladu, i to niezależnie od tego, do jakiego rowerowego segmentu należy model dwukołowca.

Podczas wyboru najlepszych i najwygodniejszych dla nas pedałów, warto kierować się marką i jakością, ponieważ to one warunkują komfort, szybkość i mobilność danego pojazdu. Dlaczego nie powinniśmy zaniedbywać tego ważnego elementu napędowego każdego roweru? Ponieważ, to właśnie pedały, zaraz obok siodełka i kierownicy w rowerze, są jednym z trzech punktów, które łączą ciało z rowerem, a ich odpowiednie dopasowanie zapewnia nam idealną stabilizację, oraz wygodne oparcie dla stóp. Dobrze dobrane do gravela pedały nie tylko będą warunkowały nasze poczucie wygody, lecz również zapewnią stabilne i bezpieczne podróżowanie jednośladem każdego typu. Rodzaje pedałów, jakie najczęściej możesz spotkać w każdym sklepie rowerowym, to głównie te zatrzaskowe i platformowe. To, na jaki typ pedałów się zdecydujesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, Twoich preferencji i terenu, po jakim podróżujesz najczęściej swoim gravelem!

Zatrzaskowe czy platformowe? – Wybierz odpowiedni rodzaj względem Twoich potrzeb!

Jeśli z reguły nie jeździsz szybko, a rower wyciągasz jedynie wtedy, kiedy musisz jechać do pracy, sklepu czy szkoły, to pedały platformowe sprawdzą się bardzo dobrze w codziennych jazdach jednośladem – w takich przypadkach nie ma nic lepszego, niż klasyka. Znaczna większość rowerów posiada pedały platformowe oraz całą masę zwolenników, którzy są zadowoleni z zastosowania i funkcjonalności pedałów platformowych w swoim gravelu. Warto jednak sięgnąć, po pedały platformowe wysokiej jakości, takie jak np. Pedały DOCURA PC926 MASZYNOWE 256g – to wysokiej jakości pedały z aluminiowym korpusem wycinanym CNC.

Na zdjęciu: Pedały DOCURA PC926 MASZYNOWE 256g

Cena: 119,00 zł

Producent: Docura

Jeśli naprawdę lubisz ekstremalną i intensywną jazdę na gravelu, i chcesz zwiększyć wydajność i efektywność podczas pedałowania – warto się zastanowić nad pedałami zatrzaskowymi. Te modele są po prostu idealne do szybkiej jazdy przy znacznie mniejszym wysiłku. Jeśli jednak nie chcemy inwestować w zatrzaskowe pedały, które często potrafią kosztować masę pieniędzy – warto zastanowić się nad zakupem samych bloków – na przykład takich, jak Bloki Shimano MTB SM- SH51 SPD, z funkcją wypinania ” Easy Step – In”.

Na zdjęciu: Bloki Shimano MTB SM- SH51 SPD

Cena: 41,00 zł

Producent: Shimano

Wszystko zależne jest od Twoich preferencji i potrzeb – pedały mają spełniać nasze oczekiwania i stanowić wygodny i komfortowy dla każdego rowerzysty element napędowy w gravelu! Dajcie znać, jakie Wy macie pedały w swoich jednośladach!

3 komentarze

  1. Maciej says:

    Zastanawiałem się nad pedałami zatrzaskowymi ale z tego co widzę platformowe będą lepszym wyjściem. Dzięki za artykuł.

  2. GRAVEL says:

    W moim Gravelu korzystam ze standardowych pedałów. Niestety jeden delikatnie mi popiskuje… macie na to jakiś sposób ?

  3. Arkadiusz says:

    Myślałem nad tym, by zmienić pedały w swoim rowerze i myślę, że zakup takich rzeczy jak bagażnik rowerowy na hak będzie ważniejszy w moim przypadku. Zastanawiam się nad tym, w którym sklepie to zrobić.

Dodaj komentarz