lang="pl-PL" xml:lang="pl-PL"> Koła MTB 26 i 28 cali. Który rozmiar koła wybrać? | Blog rowerowy IMP Rowery

Koła MTB 26 i 28 cali. Który rozmiar koła wybrać?To, jakie koła MTB wybierzesz będzie miało wpływ na Twoje ogólne wrażenie z jazdy. Sprawa jest tym poważniejsza, że w większości przypadków wymiana kół jest niemożliwa. Jesteś na etapie dylematu pt.: Koła MTB 26 czy 28 cali? Jeśli tak, to znak, że ten artykuł jest przygotowany właśnie dla Ciebie.

koła w rowerze MTB

Flickr.com CC 2.0 @N3T1O

Jeszcze do niedawna jedynym rodzajem i rozmiarem kół spotykanym w rowerach górskich były koła MTB 26 cali. Później producenci zaczęli wątpić w skuteczność przyjętej i powszechnie uznanej normy, zaczynając tworzenie coraz to nowszych konstrukcji. Dziś nie tylko Ty stajesz przed dylemat czy do swojego roweru wybrać koła MTV 26, 28 czy 28 cali. My również zmagaliśmy się z tym problemem, dlatego dokonaliśmy surowej, wnikliwej analizy.

Koła MTB 26 cali. Klasyka tracąca na popularności?

https://www.imp-rowery.pl/kolo-przednie-kellys-mtb-26-advance-f

Z klasyką bywa tak, że doceniana przez lata prędzej czy później traci nie tyle na jakości, co na popularności. Tak też dzieje się z wysłużonymi kołami MTB 26, które aktualnie nazywane są domeną amatorów.

Lekkość, sztywność i dynamika

Jednak to, co w kołach MTB 26 zawsze pozostanie plusem to ich niesamowita lekkość, sztywność i dynamika, o którą nie tak łatwo w nowszych modelach. Trzeba jednak liczyć się z tych, że na trójkę zalet przypada co najmniej jednak wada i w przypadku klasycznych, 26-calowych staruszków to na pewno nieporadność w zetknięciu z przeszkodami i nierównościami na drodze.

Koła MTB 26 cali. Jazda dla przyjemności

Nasza podpowiedź jest prosta – jeśli interesuje Cię jazda wyłącznie dla przyjemności, pozbawiona wyścigowej rywalizacji o setną część sekundy, koła MTB 26 spiszą się doskonale, bo mimo upływających lat nadal cieszą się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale i dostosowaniem do nowych modeli rowerów górskich.

Koła MTB 28 cali. Stały gość wszystkich zawodów i maratonów

https://www.imp-rowery.pl/kolo-przod-28-wzmacniane

Dla jeszcze lepszego zobrazowania przeciw klasycznym 26-calówkom stawiamy koła MTB 28. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się z jakich kół korzystają zawodowi, rowerowi wariaci, teraz znasz odpowiedź.

Grubość i przyczepność

Koła MTB 28 są zdecydowanie grubsze, dzięki czemu lepiej radzą sobie z napotkanymi przeszkodami, a zwiększona przyczepność sprawia, że nawet najbardziej ostre zakręty nie sprawiają tak dużego problemu, jak mogłoby się wydawać.

Koła MTB 28 cali. Zawodowa, szybka jazda

Zwolennicy jazdy relaksacyjnej w akcie kontrataku odpowiadają, że koła MTB 28 cali są zbyt ociężałe, a ich zwrotność osiąga wartość minimalną, przez co komfort jazdy jest znacznie słabszy. Nietrudno jednak ten argument podważyć – koła MYB 28 są przeznaczone do jazdy zawodowej, więc jeśli taki rodzaj sportu Cię interesuje, wiesz już na co warto postawić.

Dodaj komentarz