lang="pl-PL" xml:lang="pl-PL"> Przyczepka do roweru dla dzieci. Od jakiego wieku? | Blog rowerowy IMP Rowery

Przyczepka do roweru dla dzieci. Od jakiego wieku?Coraz częściej na ulicach widujemy rowery wyposażone w specjalne przyczepki służące do przewozu dzieci. Wielu rodziców – pasjonatów rowerowych wycieczek zastanawia się nad tym rozwiązaniem. Czy taka przyczepka jest bezpieczna? Które dzieci mogą w niej przebywać? W dzisiejszym artykule odpowiemy na wszystkie wątpliwości związane z tym kolarskim rozwiązaniem.

Od kiedy przyczepka rowerowa?

Pierwsze pytanie, które rodzi się w głowach rodziców, jest to, od jakiego wieku możemy korzystać z przyczepki rowerowej. W teorii już tak małe dzieci, jak 3-miesięczne niemowlaki możemy przewozić w przyczepce. Jednak pamiętajmy, że takie maluszki powinny jeździć w specjalnie dostosowanej dla osesków przyczepce, która zapewni im odpowiednie bezpieczeństwo, ale również amortyzację. Dlatego wielu miłośników jednośladów montuje w przyczepkach specjalne hamaki, które pełnią funkcję leżaka. Posiadają one pasy, są wyprofilowane, więc dbamy o właściwe ułożenie malca, a także ochronią szyję i wrażliwy kręgosłup. Takie rozwiązanie polecane jest przez wielu producentów dla niemowląt od 3 do 9 miesiąca życia. Rodzice, którzy chcą podróżować ze swoim malcem, powinni jednak wziąć pod uwagę indywidualny stan zdrowia, jak i rozwoju takiego malca. Być może nasza pociecha będzie obawiała się takich podróży. Pamiętajmy również, że taki maluch wciąż wymaga kontroli. W trosce o wygodę malca nie powinniśmy również zbyt długo przewozić go w takiej przyczepce, wybierzmy się na kilkunastominutowe przejażdżki po płaskim i gładkim terenie.

Jeśli jednak mówimy o dzieciach starszych, takich, które przekroczyły już pierwszy rok życia i stabilnie siedzą, wtedy możemy sukcesywnie do ich wieku wydłużać nasze trasy, jak i zamienić hamak na wygodne siedzisko, oczywiście również wyposażone w pasy. Rodzice mogą zaproponować malcom także nieco bardziej wymagające tereny.

Każdy rodzic zna swoje dziecko i wie najlepiej, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego malucha. Wsłuchajmy się w nasze pociechy, ich upodobania, charakter i na tej podstawie dostosujmy ukształtowanie trasy, jak i jej długość.

Na zdjęciu: Kask rowerowy KELLYS DAZE DARK BLUE L/XL (58-61 cm)\

Cena: 130,00 zł

Producent: Kellys

Przyczepka rowerowa z amortyzacją czy bez?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, że przyczepki z amortyzacją są droższe od tych pozbawionych dodatkowych udogodnień. Nie oznacza to, że tańsze produkty bez amortyzacji są o wiele gorsze w użytkowaniu. Zanim wybierzemy się do sklepu z przyczepkami, zastanówmy się, po jakich trasach najczęściej będziemy jeździć. Jeśli zazwyczaj wybieramy tereny płaskie i niskie, drogi bez dziur i kamieni, np. obecne w przestrzeni miejskiej, wtedy niekoniecznie musimy wybierać przyczepkę z amortyzacją. Dodatkowa ochrona przed wstrząsami przyda nam się z pewnością, gdy przewozimy niemowlę lub kiedy wybieramy wymagające leśne czy wiejskie trasy obfitujące w korzenie, kamienie i nierówności.

Przyczepka rowerowa dla dzieci – czy warto?

Rodziny, które cenią sobie aktywne spędzanie czasu, z pewnością będą zadowolone z korzystania z przyczepek rowerowych dla dzieci. Kiedy nasze pacholę jeszcze nie potrafi jeździć na rowerku, a nam marzy się wycieczka jednośladem, wybierzmy przyczepkę – alternatywę dla klasycznych fotelików rowerowych. Nasze dziecko ma wtedy swobodę ruchów, może wygodnie ułożyć się do snu, a także komfortowo zwiedza okolicę bez względu na panującą pogodę. Jest to również doskonałe rozwiązanie, kiedy posiadamy co najmniej dwójkę dzieci. W odpowiednio dopasowanej przyczepce rodzeństwo może podróżować razem, integrując się i pogłębiając więź.

Na zdjęciu: Lusterko rowerowe AJS z obejmą długie

Cena: 39,00 zł

Producent: AJS

Jednak wciąż wielu rodziców boi się o bezpieczeństwo swoich malców. Tym osobom doradzamy dokupienie do przyczepki właściwych akcesoriów, jak np. lusterka rowerowego, które zapewni nam szeroki punkt widzenia. Rodzic będzie miał oko na to, co dzieje się za jego plecami. Dobrym wyborem jest również zakup kasku rowerowego dla malucha siedzącego w przyczepce. Pamiętajmy również, że dziecko, w przeciwieństwie do kolarza, wciąż siedzi w jednej pozycji. Aby zadbać o odpowiednią temperaturę naszego malca, można również pokusić się o zakup specjalistycznej odzieży rowerowej, która zadba o zdrowie naszego dziecka w każdych warunkach atmosferycznych.

Przyczepki szturmem zdobywają polskie ulice. Stanowią ważny element niejednego kolarskiego domu. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepszy sprzęt nie zastąpi naszej czujności. Wybierając się na wycieczki z malcem w rowerowej przyczepce, starannie sprawdźmy, czy nasz produkt posiada odpowiednie atesty bezpieczeństwa, pasy, a także dodatkowe udogodnienia, jak np. moskitiera. Zastanówmy się także, czy taka forma aktywności przypadnie do gustu naszemu malcowi.

Dodaj komentarz